Todor Tose Proeski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


MILION SRCA JEDNA MOLITVA
 
HomeEkskluzivno raspored na koncert za Toseta EmptyTražiLatest imagesRegistracijaLogin
Similar topics
Prijatelj Foruma
Ekskluzivno raspored na koncert za Toseta Elitninenadm32
Ko je prisutan na forumu
Ukupno 2 korisnika online: 0 registrovanih, 0 skriven, 2 gostiju

niko

Najviše korisnika koji su istovremeno bili na forumu do sada bilo je 201 dana: 2012-01-25, 01:22
Traži
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Kontakt za clanove
toseproeski@ angelic.com

 

 Ekskluzivno raspored na koncert za Toseta

Go down 
AutorPoruka
alen_tose
Admin
Admin
alen_tose


Posts : 194
Join date : 2010-09-29
Age : 32
Location : Bosna i Hercegovina,Zivinice

Ekskluzivno raspored na koncert za Toseta Empty
KomentarNaslov komentara: Ekskluzivno raspored na koncert za Toseta   Ekskluzivno raspored na koncert za Toseta Empty2012-01-20, 06:51

БезПардон имаше ексклузивна можност да дојде до листата според која утревечер ќе се изведуваат песните на Меморијалниот концерт за Тоше “Неговите арии-Те сакаме сите“.

Со почеток од 20 часот, концертот ќе се одржи во МОБ, Сител ќе врши директен пренос, а околу 140 изведувачи, уметници, инструменталисти, хористи и музичари ќе ги изведат следниве песни:

Glide – Оркестарот на МОБ и бендот на Тоше

Још увјек сањам да смо заједно – Сања Керкес

О соле мио и Санта Лучија, снимки од наполитански песни испеани од Тоше

Пратим те – Иво Џани

Има ли ден за нас – Еделина

Љубена – Симон Трпчески и Оркестарот на МОБ

Деспина и Мистер Догс, снимки со Тоше

Море сокол пие – Ѓорѓи Цуцковски, Хорот Про Арс и Оркестарот на МОБ

Ако одам во Битола – Иван Томашев и Оркестарот на МОБ

Тоше пее народни песни

Једина – Аленка Готар

Игри без граници – Сања Керкес

Тајно моја – Ѓорѓи Цуцковски, Хорот Про Арс и Оркестарот на МОБ

Уна фотима лакрима – Тоше пее оперски арии во Брисел

Арија – Влатко Стефановски и Оркестарот на МОБ

Крушево – Влатко Стефановски и Оркестарот на МОБ

The hardest thing – Весна Гинова Илковска

Валентина Ѓоргиевска Парго

БезПардон.Мк
Ekskluzivno raspored na koncert za Toseta Sliki-10
Na vrh Go down
https://todortoseproeski.serbianforum.info
 
Ekskluzivno raspored na koncert za Toseta
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Ekskluzivno! Се подготвува концерт во чест на Тоше Проески
» Dan Toseta na FACEBOOKU-u
» Milion srca za Tošeta!

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Todor Tose Proeski Forum :: Tošin magični život :: Nove vijesti vezane uz Tošu-
Idi na: