Todor Tose Proeski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


MILION SRCA JEDNA MOLITVA
 
HomeТоше и по четири години од смртта им ги собира наградите на колегите EmptyTražiLatest imagesRegistracijaLogin
Similar topics
Prijatelj Foruma
Тоше и по четири години од смртта им ги собира наградите на колегите Elitninenadm32
Ko je prisutan na forumu
Ukupno korisnika online 1: 0 registrovanih, 0 skriven, 1 gost

niko

Najviše korisnika koji su istovremeno bili na forumu do sada bilo je 201 dana: 2012-01-25, 01:22
Traži
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Kontakt za clanove
toseproeski@ angelic.com

 

 Тоше и по четири години од смртта им ги собира наградите на колегите

Go down 
AutorPoruka
Dudica
Admin
Admin
Dudica


Posts : 809
Join date : 2010-09-24
Age : 35
Location : Srbija

Тоше и по четири години од смртта им ги собира наградите на колегите Empty
KomentarNaslov komentara: Тоше и по четири години од смртта им ги собира наградите на колегите   Тоше и по четири години од смртта им ги собира наградите на колегите Empty2011-12-02, 00:00

На Тоше Проески со освоени 10.833 гласа му припадна правата награда од режисерот Џулијани, односно ваучер од 3.000 евра за изработка на видео-запис, и тоа во анкетата спроведена на Фејсбук. Ова, според Џулијани, е досега најголемата анкета некогаш направена во Македонија на која се избираа најдобрите пејачи кај нас. Џулијани одлучил да додели ваучер за изработка на спот, но со оглед на тоа што повеќето пејачи од македонската сцена се негови пријатели и соработници, изборот за еден кој би добил ваучер не сакал да го прави тој, туку топката ја префрлил на Фејсбук мрежата, а гласовите на неговите пријатели, односно сите учесници во анкетата, преку 30.000, го дадоа победникот.
http://vecer.com.mkТоше и по четири години од смртта им ги собира наградите на колегите E46C421C9C86C54697276505B9DA92D4

На кој начин ќе се искористи наградата која постхумно ја доби Тоше се уште не се знае, бидејќи треба да следува средба меѓу режисерот и челниците од фондацијата Тоше Проескии. Инаку, во игра за награда се нашле Слаткар, Виктор Апостоловски, Лозано, Скипи и Тајзи, Елена Ристеска...

(Ан.Ѓ.)
Na vrh Go down
https://todortoseproeski.serbianforum.info
 
Тоше и по четири години од смртта им ги собира наградите на колегите
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Ekskluzivno! Се подготвува концерт во чест на Тоше Проески
» АКЦИЈА давања крви у част Тоше
» Видео запис за необјавена песна на Тоше

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Todor Tose Proeski Forum :: Tošin magični život :: Nove vijesti vezane uz Tošu-
Idi na: