Todor Tose Proeski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


MILION SRCA JEDNA MOLITVA
 
HomeTose je u Krusevu ujedini Srbe, Hrvate... EmptyTražiLatest imagesRegistracijaLogin
Similar topics
Prijatelj Foruma
Tose je u Krusevu ujedini Srbe, Hrvate... Elitninenadm32
Ko je prisutan na forumu
Ukupno 8 korisnika online: 0 registrovanih, 0 skriven, 8 gostiju

niko

Najviše korisnika koji su istovremeno bili na forumu do sada bilo je 201 dana: 2012-01-25, 01:22
Traži
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Kontakt za clanove
toseproeski@ angelic.com

 

 Tose je u Krusevu ujedini Srbe, Hrvate...

Go down 
AutorPoruka
Dudica
Admin
Admin
Dudica


Posts : 809
Join date : 2010-09-24
Age : 35
Location : Srbija

Tose je u Krusevu ujedini Srbe, Hrvate... Empty
KomentarNaslov komentara: Tose je u Krusevu ujedini Srbe, Hrvate...   Tose je u Krusevu ujedini Srbe, Hrvate... Empty2010-10-16, 02:29

U petak poslije podne u crkvi u Novoj Gradišci služena je misa za poginulog pjevača. Vjernici i obožavatelji prisjetili su se Tošea dobročinitelja

Uvijek je govorio da u manastiru svetog Preobraženja u rodnom Kruševu pronalazi mir i da je to jedino mjesto gdje će se uvijek vraćati, rekao je o Toši Proeskom svećenik Makedonske pravoslavne crkve u Zagrebu Kirko Velinski. On je u petak poslijepodne u crkvi svete Terezije u Novoj Gradišci, gdje je pjevač poginuo prije tri godine, služio misu. Obožavatelji su ispred crkve zapalili svijeće, a forumaši su iz Zagreba donijeli veliku Tošinu fotografiju i postavili je na oltar.- Iako su ga čekali svjetska karijera i slava, ostao je istinski vjernik odan Bogu. Imao je tako čistu dušu, a u Kruševu je uspio ujediniti ljude iz Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Srbije, muslimane te kršćane, stare i mlade. Danas se ne prisjećamo Tošeta samo kao slavuja s božanskim glasom nego kao čovjeka dobročinitelja - kazao je Velinski. Na kraju mise blagoslovio je 16 maratonaca, koji su iz Nove Gradiške u subotu u 6.16 sati, u vrijeme Tošine smrti prije tri godine, krenuli prema Kruševu. Jelena Šutalo (51) iz Osijeka u crkvi je pročitala pjesmu, koju je posvetila pokojnom pjevaču. Kaže da je tri puta posjetila Kruševo, a posljednji put tamo je povela i sina Domagoja (24).- Prvi put otišla sam u Makedoniju lani u siječnju zbog Tošeta. Ne mogu riječima opisati kako sam se osjećala nakon što sam sjela na klupu pokraj njegova groba - kroz suze je rekla Jelena.
Maratonci su poslije mise razgledali spomen-obilježje, koje je arhitekt Vinko Grgić postavio u čast Toši Proeskom uz zgradu tamošnje Elektrotehničke škole. Navečer su se maratonci okupili u restoranu Maksimilijan, gdje su u ime Međunarodne fondacije "Toše Proeski" uručili zahvalnice gradonačelniku Nove Gradiške Josipu Vukoviću, arhitektu Vinku Grgiću, citologinji Opće bolnice Nova Gradiška Tereziji Grgić, makedonskom veleposlaniku u RH Danču Markovskom, svećeniku Kirku Velinskom, Turističkoj
zajednici grada Nova Gradiška te Brodsko-posavskoj županiji. Treći ultra maraton za pokojnog pjevača trčat će 16 profesionalnih atletičara iz Makedonije, putem kojim se posljednji put vozio Toše, ali u suprotnom smjeru. Među njima su otac i sin, Tomislav (52) i Damjan Spasevski (22). - U Skopje bi trebali stići u ponedjeljak 18.10. u 18 sati. U sportskoj areni Boris Trajkovski možemo se odmoriti i otuširati, a u 21 sat krećemo prema Kruševu, gdje bi trebali biti u utorak točno u podne. Tamo će nas dočekati sportaši iz odbojkaškog kluba Sinalco, za koji je trenirao i Toše. Posjetit ćemo manastir i pogledati osvjetljeni križ koji su postavili u subotu, na treću godišnjicu njegove smrti. Križ je visok 33 metra, a simbolizira dob u kojoj su razapeli Isusa Krista - objasnio je jedan od maratonaca Naum Kapričevski (25). Maratonci se financiraju sami, a mnogi su zbog Tošetove godišnjice uzeli godišnji odmor. Obožavatelji iz Beograda od utorka će u glavnom gradu Srbije zasaditi sto sadnica drveta platane pjevaču u čast. Jedna sadnica stoji oko 7000 kuna, a sami su, kažu, prikupili sav novac.

'RAZUMIJEM BOL TOŠINIH RODITELJA'Filomena Jakobović (75) iz Nove Gradiške u petak je došla pogledati njegovo spomen-obilježje. Pjevačeva obožavateljica prije dvije godine je sama posjetila Kruševo.- Putovala sam 20 sati vlakom, ali nije mi bilo teško. I sama sam izgubila dvoje djece pa znam koliku bol osjećaju njegovi roditelji. Izrazila sam im sućut telegramom nakon njegove smrti. Vezana sam uz Makedoniju jer sam se rodila u Skopju i tamo sam živjela kao djevojčica - rekla je Filomena, ponosno pokazujući dva ulja na platnu s Tošinim likom, koja je sama izradila.

Tose je u Krusevu ujedini Srbe, Hrvate... Misa-j10

Tose je u Krusevu ujedini Srbe, Hrvate... Marato10

Tose je u Krusevu ujedini Srbe, Hrvate... Kirko-10
Na vrh Go down
https://todortoseproeski.serbianforum.info
 
Tose je u Krusevu ujedini Srbe, Hrvate...
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
»  Ulica Toše Proeski u Kruševu
»  Priča o posjeti jedne gospođe Kruševu
» Tose Proeski - Oj, Devojce (Toše i grupa Sintezis)

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Todor Tose Proeski Forum :: Tošin magični život :: Nove vijesti vezane uz Tošu-
Idi na: