Todor Tose Proeski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


MILION SRCA JEDNA MOLITVA
 
HomeLik i djelo Toše Proeskog kroz prizmu makedonske estrade EmptyTražiLatest imagesRegistracijaLogin
Similar topics
Prijatelj Foruma
Lik i djelo Toše Proeskog kroz prizmu makedonske estrade Elitninenadm32
Ko je prisutan na forumu
Ukupno 2 korisnika online: 0 registrovanih, 0 skriven, 2 gostiju

niko

Najviše korisnika koji su istovremeno bili na forumu do sada bilo je 201 dana: 2012-01-25, 01:22
Traži
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Kontakt za clanove
toseproeski@ angelic.com

 

 Lik i djelo Toše Proeskog kroz prizmu makedonske estrade

Go down 
AutorPoruka
Emi
Moderators
Moderators
Emi


Posts : 229
Join date : 2010-09-24
Age : 39
Location : Srbija, Beograd

Lik i djelo Toše Proeskog kroz prizmu makedonske estrade Empty
KomentarNaslov komentara: Lik i djelo Toše Proeskog kroz prizmu makedonske estrade   Lik i djelo Toše Proeskog kroz prizmu makedonske estrade Empty2010-10-16, 02:05

Lik i djelo Toše Proeskog kroz prizmu makedonske estrade

Toše Proeski je bio poznati makedonski pjevač i jedna od najvećih zvijezdi na balkanskoj muzičkoj sceni, koji je doživljavan kao zaštitni znak Makedonije

Lik i djelo Toše Proeskog kroz prizmu makedonske estrade Tosesogolub

Muzičku karijeru je započeo nastupom na prilepskom festivalu "Malfest" 1997-e godine, gdje je i pobijedio izvodeći pjesmu "Yesterday" Bitlsa. Put prema zvijezdana otvorile su mu pjesme "Pušti me"i "Ostani do kraj". Smatra se da početak u njegovoj karijeri započeo je nakon izvedbe pjesme "Tvoite bakneži na moite beli košuli" na Skopskom festivalu 1999-e godine. 2004-e godine bio je proglašen za "Ambasadora Dobre Volje" UNICEF-a. Njegov zaštitni znak je bio i ostao poznati izraz "VE SAKAM SITE" ( "VOLIM VAS SVE" ).

Poginuo je 16-og oktobra 2007-e godine u saobraćajnoj nesreći u Hrvatskoj. Posthumno je bio proglašen počasnim građaninom Makedonije.

Aleksandar Belov

- Da, Toše definitivno nedostaje među sve nas. On nam je bio idol, odrasli smo uz njegove pjesme. Djelo koje je ostavio iza sebe uvijek će nas podsjećati na to ko je bio Toše. Svi mi smo učili od njega. Toše je uvijek oko mene, sve što mi se dešava podsjeća me na njega. Država pravi napore ali ne treba da se obilježava samo nekoliko datuma kao što je njegov rođendan i dan njegove tragične smrti. Momentalno Toše je još uvijek predstavnik makedonske muzike i ne vjerujem da će neko u skorije vrijeme uspjeti da ga zamijeni. Toše je bio jedan i jedinstven i neće se roditi drugi takav čovjek.

Lambe Alabakovski

- Najveću prazninu osjeća njegova porodica, i svakako makedonska publika. Njegove pjesme možemo da čujemo svugdje oko nas i tako on je stalno sa nama. Ostavio je mnogo pjesama iza sebe ali svakako dokle je bio živ napravio je još mnogo, mnogo pjesama. On je bio jedinstven muzičar koji je znao da prenese pjesme sa toliko mnogo ljubavi i emocija. Trenutno još uvijek nema takav predstavnik muzike ali ne znači da neće biti zato što je publika ta koja odabire svij pravac. Ali svakako Toše će ostati nezamjenjiv.

Ne volim mnogo da komentarišem ovo pitanje, ali mislim da država kao i svi drugi tvorci koji nas predstavljaju vani u svijeti, pa i za Tošu se ne zalažu mnogo.

Lik i djelo Toše Proeskog kroz prizmu makedonske estrade Manastirtose

Viktorija Loba

- Prošle dane razgovarala sam sa kolegama o ovoj temi i uistinu smo došli do zaključka da nam svima prviše nedostaje...Neće se roditi ovakav čovjek još jednom. Toše je bio jedan i jedinstven. Toliko mnogo emocija, toliko mnogo energije, toliko mnogo ljubavi na jednom mjestu teško da će se ponovo sabrati u jednom čovjeku. On je bio velika humana ličnost. Ni malo sebičan, uvijek raspoložen da razgovara sa svima, uvijek raspoložen da da autogram, da izljubi svu onu djecu i razumije se prije svega da im pomogne.

Mislim da je sada teško govoriti o tome da li će se pojaviti predstavnik kao Toše, zato što kako sam već rekla Toše je bio jedinstven.
Mislim da država ne radi dovoljno, ali ipak po mom mišljenju, treba da se odredi jedan dan na koji će se moći uistinu odati počast tom velikom humanisti i taj dan da pokažemo svu ljubav koju osjećamo prema njemu.

None Nedelkovska

- Pa da, osjeća se velika praznina. Samom činjenicom da ne izlaze njegove nove pjesme, da ga ne gledamo često u medijima, a sve to što gledamo su samo stari snimci, govori o tome da njega nema više među nama i to budi veliku tugu. Ja se lično nisam znao dobro sa Tošom, samo jednom sam se sreo s njim na humanitarnom koncertu u Univerzalnoj Sali i malo smo razgovarali, ali ipak nedostaje mi mnogo, zato što njegov način i prenošenje pjesama, njegova energija i cijela ta ljubav kojom je zračio, pravio je uvijek da se osjećam kao njegov najveći prijatelj i kao da je uvijek kraj mene. Predstavnika svakako da nema, evo nešto se pokušava sa Vlatkom Lozanovski, ali ne uspijeva.

Država svakako treba više da se zalaže, ali sve ovo zalaganje koje vidimo su od njegovih fanova i mislim da tako i treba da bude, njegovi fanovi treba da budu istrajni i da pokažu sada da su bili istinski.

Beni Šakiri

- Cijenim Tošu i sve ono što je on napraio, ali mislim da nema potrebe da se pravi tolika galama i da se slavi Toše, toliko da se upoređuje s bogom. Lično ja ga gleda kao predstavnika muzike. Ne možemo da ga stavimo prije "Leb i sol" i ispred nekih sličnih imena. Jednostavno treba da ga ostavimo da počiva u miru, komentariše Beni i dodaje da ga mnogo neervira tšo mnogi koriste njegovo ime i lik da bi profitirali.

Lik i djelo Toše Proeskog kroz prizmu makedonske estrade Tosekoncert

Izvor: kirilica.com.mk
Na vrh Go down
 
Lik i djelo Toše Proeskog kroz prizmu makedonske estrade
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Mozaik sa likom Toše Proeskog
» Ostvaruje se san Tose Proeskog
» Dvije godine bez Tose Proeskog

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Todor Tose Proeski Forum :: Tošin magični život :: Nove vijesti vezane uz Tošu-
Idi na: