Todor Tose Proeski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


MILION SRCA JEDNA MOLITVA
 
HomeU slavu makedonskog anđela- press novine 16.10.2010 EmptyTražiLatest imagesRegistracijaLogin
Similar topics
Prijatelj Foruma
U slavu makedonskog anđela- press novine 16.10.2010 Elitninenadm32
Ko je prisutan na forumu
Ukupno 6 korisnika online: 0 registrovanih, 0 skriven, 6 gostiju

niko

Najviše korisnika koji su istovremeno bili na forumu do sada bilo je 201 dana: 2012-01-25, 01:22
Traži
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Kontakt za clanove
toseproeski@ angelic.com

 

 U slavu makedonskog anđela- press novine 16.10.2010

Go down 
AutorPoruka
Dudica
Admin
Admin
Dudica


Posts : 809
Join date : 2010-09-24
Age : 35
Location : Srbija

U slavu makedonskog anđela- press novine 16.10.2010 Empty
KomentarNaslov komentara: U slavu makedonskog anđela- press novine 16.10.2010   U slavu makedonskog anđela- press novine 16.10.2010 Empty2010-10-16, 01:13

Danas se navršavaju tri godine od pogibije Tošeta Proeskog. Godišnjica smrti velikog pevača biće obeležena mnogim manifestacijama u Makedoniji, Beogradu, Zagrebu, kao i na mestu pogibije na autoputu kod Nove Gradiške.

Na mestu gde je tragično nastradao Toše biće postavljen spomenik na kome će biti oslikan Proeski kako pušta bele golubove. Iz Nove Gradiške danas u 6.20 časova, u vreme kada je poginuo Toše, na put dug hiljadu kilometara krenuće 26 maratonaca, koji će po dolasku u Kruševo na pevačev grob položiti cveće i zapaliti sveće.
Krst visok 33 metra
Tošetova smrt biće obeležena i nizom liturgija pod nazivom „Milion srca, jedna molitva". U blizini crkve Svetog Preobraženja u Kruševu, čiju je obnovu započeo makedonski muzičar, podignut je krst visine 33 metra, u vrednosti od oko 350.000 evra, koji će danas biti otvoren. Nedaleko od Tošetovog groba počinje gradnja crkve Sveti Todor, kao i dva velika spomenika.
U Tošetovom rodnom mestu Kruševo zida se velelepni muzej. U objekat je uloženo oko pet miliona evra, a posetioci će moći da vide Tošetove lične stvari i sitnice, kao i motocikl i automobil „bubu", koje je vozio. Biće izloženi i mnogobrojni pokloni koje je dobijao od obožavalaca.
Internacionalni „Toše Proeski fan klub forum" donirao je platan koji će, sa pločicom sa imenom svog idola, biti zasađen u beogradskom Bulevaru kralja Aleksandra. U sklopu velikog humanitarnog projekta „Tošetov most ljubavi", u kome učestvuje sedam zemalja, ovog meseca održava se akcija posvećena devojčici Sandi Šakić, koja boluje od raka kostiju.
Inače, obeležavanje godišnjice Tošetove smrti započelo je još 5. oktobra u Skoplju. U organizaciji Tošetovih fanova upriličena je manifestacija „Budi i ti deo muzičkog neba za Tošeta", kojom je obeleženo tri godine od njegovog poslednjeg koncerta. Publika je poželela da bar na trenutak vrati vreme kada su pevali Tošetove pesme, pa su svetleći mobilnim telefonima napravili „zvezdano nebo", kao nekada na koncertu.
Menadžerka neutešna
Todor Toše Proeski poginuo je 16. oktobra 2007. u saobraćajnoj nesreći kod Nove Gradiške, na autoputu Beograd - Zagreb. O tom trenutku svedočila je njegova menadžerka Ljiljana Petrović, koja je kobnog dana bila sa njim u automobilu.
- Pet godina Toše i ja smo putovali zajedno. Pričao mi je o intervjuu koji je dao pre kobnog putovanja. Nije mi rekao da me je u njemu nazvao svojom drugom majkom. Stali smo na toj benzinskoj pumpi. Nije hteo da uzme kafu. Spavalo mu se. I ja sam dremala u automobilu i pazila da ga ne probudim... On je spavao. U jednom trenutku čula sam udar. Tada se srušio ceo moj svet. Nisam udata i nemam dece. Toše je popunio tu prazninu. On je bio božji dar. On je bio ceo moj svet - rekla je Ljiljana.
Najveća ljubav pokojnog pevača, rukometašica Andrijana Budimir, nije mogla da se pomiri sa gubitkom.
- Osećam neizdrživu tugu. Ne znam kako ću dalje bez njega. Još ne mogu da se pomirim s tim da ga više nikada neću videti, dodirnuti, pomaziti. Sahranila sam svoju jedinu ljubav - govorila je Andrijana.
Na vrh Go down
https://todortoseproeski.serbianforum.info
 
U slavu makedonskog anđela- press novine 16.10.2010
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Treća godišnjica smrti makedonskog anđela: Toše nikad neće biti zaboravljen
» I Ljubljana poštuje Tošin lik i djelo
» Internacionalni Toše Proeski Fan Club Forum obilježava rođendan makedonskog slavuja! I

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Todor Tose Proeski Forum :: Tošin magični život :: Nove vijesti vezane uz Tošu-
Idi na: