MILION SRCA JEDNA MOLITVA
 
HomeKako koristiti ovaj Forum?TražiRegistracijaLogin
Prijatelj Foruma
Ko je prisutan na forumu
Ukupno korisnika online 1: 0 registrovanih, 0 skriven, 1 gost

niko

Najviše korisnika koji su istovremeno bili na forumu do sada bilo je 201 dana: 2012-01-25, 01:22
Traži
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Kontakt za clanove
toseproeski@ angelic.com

Share | 
 

 Тоше и по четири години од смртта им ги собира наградите на колегите

Go down 
AutorPoruka
Dudica
Admin
Admin
Dudica

Posts : 809
Join date : 2010-09-24
Age : 30
Location : Srbija

KomentarNaslov komentara: Тоше и по четири години од смртта им ги собира наградите на колегите   2011-12-02, 00:00

На Тоше Проески со освоени 10.833 гласа му припадна правата награда од режисерот Џулијани, односно ваучер од 3.000 евра за изработка на видео-запис, и тоа во анкетата спроведена на Фејсбук. Ова, според Џулијани, е досега најголемата анкета некогаш направена во Македонија на која се избираа најдобрите пејачи кај нас. Џулијани одлучил да додели ваучер за изработка на спот, но со оглед на тоа што повеќето пејачи од македонската сцена се негови пријатели и соработници, изборот за еден кој би добил ваучер не сакал да го прави тој, туку топката ја префрлил на Фејсбук мрежата, а гласовите на неговите пријатели, односно сите учесници во анкетата, преку 30.000, го дадоа победникот.
http://vecer.com.mk

На кој начин ќе се искористи наградата која постхумно ја доби Тоше се уште не се знае, бидејќи треба да следува средба меѓу режисерот и челниците од фондацијата Тоше Проескии. Инаку, во игра за награда се нашле Слаткар, Виктор Апостоловски, Лозано, Скипи и Тајзи, Елена Ристеска...

(Ан.Ѓ.)

_________________
Jedina važna stvar, kada budemo odlazili, bit će tragovi ljubavi što ćemo ih ostaviti za sobom.
Ljubav se rađa, živi i umire u očima!


Na vrh Go down
http://todortoseproeski.serbianforum.info
 
Тоше и по четири години од смртта им ги собира наградите на колегите
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Todor Tose Proeski Forum :: Tošin magični život :: Nove vijesti vezane uz Tošu-
Idi na: