Todor Tose Proeski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


MILION SRCA JEDNA MOLITVA
 
HomeToni Cetinski: Toše mi i dalje puno nedostaje! EmptyTražiLatest imagesRegistracijaLogin
Similar topics
Prijatelj Foruma
Toni Cetinski: Toše mi i dalje puno nedostaje! Elitninenadm32
Ko je prisutan na forumu
Ukupno 6 korisnika online: 0 registrovanih, 0 skriven, 6 gostiju

niko

Najviše korisnika koji su istovremeno bili na forumu do sada bilo je 201 dana: 2012-01-25, 01:22
Traži
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Kontakt za clanove
toseproeski@ angelic.com

 

 Toni Cetinski: Toše mi i dalje puno nedostaje!

Go down 
2 posters
AutorPoruka
Dudica
Admin
Admin
Dudica


Posts : 809
Join date : 2010-09-24
Age : 35
Location : Srbija

Toni Cetinski: Toše mi i dalje puno nedostaje! Empty
KomentarNaslov komentara: Toni Cetinski: Toše mi i dalje puno nedostaje!   Toni Cetinski: Toše mi i dalje puno nedostaje! Empty2011-01-09, 12:10

Poznati hrvatski muzičar u razgovoru za "Blic" - Toni Cetinski: Toše mi i dalje puno nedostaje!

Vladimir Đurić Đura | 09. 01. 2011. - 00:02h

Jedan od najtraženijih pevača iz eks-Ju regiona je svakako hrvatski interpretator Toni Cetinski. Za Novu godinu nastupio je pred beogradskom publikom u hotelu “Kontinental”, a intervjuu za “Blic“ kaže da ga mnoge lepe uspomene vezuju za srpsku prestonicu.

- Puno sam vezan za Beograd preko ljudi koji su godinama dolazili u Rovinj na letovanje. Neku energiju koju sam davno osetio kod Beograđana koji su dolazili u Rovinj i s kojima sam se družio, prepoznajem uvek kada dođem u vaš grad. Rođen sam u Puli, a kao mladić živeo sam u Rovinju.


Cetinski smatra da niko nije očekivao da će uspeti da rasproda „Arenu“ u Beogradu

Moj otac je muzičar i on je nastupao na letnjim terasama. Ja sam krenuo njegovim stopama već sa četrnaest godina. Svirao sam klavijature, tako da sam mogao da se pratim dok pevam šlagere i hitove tog vremena. Naravno, pošto sam u duši roker, to su bili standardi tipa Elvisa Prislija ili „Bitlsa“. Tada mi je bilo čudno da pevam pesme koje pevaju Sinatra ili Pavaroti. Nosio sam dugu kosu, zakrpe na pantalonama i dosta sam sa ranijim bendovima svirao bukvalno na ulici. Svirao sam klavijature, kasnije i bas gitaru i bubnjeve.

Moji su italijanskog porekla i pravo ime mi je Antoni. Moj otac je celog života pevao kancone, tako da sam oduševljen saradnjom sa Karerasom

Bubnjeve i dan-danas imam u kući i to mi je najveća ljubav među instrumenatima. Inače u svojoj mladosti nisam puno putovao u Beograd. Bio sam na nekoj radnoj akciji kao mladić u okolini - kaže Toni Cetinski.

Toni je poreklom iz italijanske porodice i nedavno je snimio album kancona i operskih arija u društvu sa Hoseom Karerasom i Majklom Boltonom. Taj album mu je otvorio vrata evropskih koncertnih dvorana u kojima se sluša klasika.

Italijansko poreklo

- Moja porodica je italijanskog porekla i moje pravo ime je Antoni. Moj otac je celog života pevao italijanske kancone i operske arije. Meni je italijanski praktično maternji jezik. Baka je jako volela pesme koje sam nedavno snimio na albumu sa Hoseom Karerasom i Majklom Boltonom. Pesme kao što su “O Sole mio”, “Torna a Surriento”, “Noi Re senca gloria”, kao i slavne operske “Nessun Dorma” i “Donna e Mobile”, obeležile su moje detinjstvo. Njih sada pevam po evropskim koncertnim salama, a sa Kererasom snimio sam duet “Dolce Suono”. Fantastičan je osećaj pevati pred poznavaocima muzike, kao što su većinom ljudi koji slušaju klasiku. Moja karijera kao muzičara krenula je uzlaznom linijom posle objavljivanja projekta sa italijanskim pesmama. Kada pevam na italijanskom zaista se oseća da pevam na maternjem jeziku. Tada pevam ono što jesam - priča Toni.

Cetinski se godinama strpljivo bavio svojom karijerom, nastupao na brojnim festivalima, dobijao nagrade, snimio je veliki broj albuma i spotova.


Dve decenije karijere

- Strpljivo sam radio na svojoj karijeri sada već skoro dvadeset godina. Moj uspeh nije došao preko noći, već sam se za svaki segment uspeha zaista lavovski borio. Pre bih mogao da kažem da je moj životni put u muzici bio trnovit i prepun padova, posle kojih sam nastavljao dalje. Svirao sam prvu veliku turneju tek posle petnaest godina bavljenja muzikom. Sa svakim novim albumom broj mojih obožavalaca je rastao i zato nikoga ne treba da čudi kada sada bez problema napunim najveće arene u Hrvatskoj ili Srbiji. Za mene niko nije očekivao da ću uspeti da rasprodam “Arenu” u Beogradu - dodaje Cetinski.

Sa posebnom pažnom govori o Tošetu Proeskom sa kojim je snimio numeru “Lagala nas mala”.

- Od kada sam se prvi put sreo sa Tošetom Proeskim prepoznali smo se po ljubavi prema muzici i postali prijatelji. Mi smo se družili i pre nego što smo snimili zajednički duet. Bila nam je ideja da jedan drugom otvorimo tržišta, ja njemu Hrvatsku i Sloveniju, a on meni Makedoniju i Srbiju. To smo zaista i uspeli. Naša duet pesma je postala zaista veliki hit u bivšoj Jugoslaviji. Nastavili smo da se družimo kad god smo mogli. On je bio zaista vanserijski pevač i moj prijatelj. Ja Tošeta volim i dalje i teško mi je da govorim o njemu u prošlom vremenu - sa dosta emocija u glasu priča Cetinski o svom velikom prijatelju.

Smrt prijatelja

Toni je teško podneo smrt svog prijatelja, a i sam je u životu imao nekoliko teških saobraćajnih nesreća.

- Imao sam nekoliko ozbiljnih saobraćajnih nesreća u životu. Jednom sam pao sa motorom zajedno sa sinom iz prvog braka. Imali smo zaista mnogo sreće da smo prošli samo sa lakšim povredama. Drugi put me je vozio prijatelj vozač kada smo imali zaista gadnu saobraćajnu nesreću. Opet sam se izvukao sa lakšim povredama. Puno putujem i zbog toga se ponekad i dese nezgodne situacije - kaže Toni.

Saradnja sa Karerasom mu je trenutno prioritet, zbog čega je odlučio da uskoro ponovo snima novu ploču sa italijanskim arijama.

- Trenutno najviše radim na koncertima sa Karerasom i velikim orkestrom. Povremeno nam se priključi i Majkl Bolton. Krivo mi je što je koncert Majkla Boltona u Beogradu, na kojem je trebalo da budem gost, otkazan. Nadam se da će biti prilike da Bolton ponovo dođe, kao što bih voleo da vašoj publici predstavim i repertoar klasike - zaključuje Cetinski.

Novogodišnji koncert u „Kontinentalu“

Novogodišnji koncert u beogradskom hotelu “Kontinental” je stvar koju je sa zadovoljstvom prihvatio.

- Koncert u “Kontinentalu” organizovali su moji prijatelji iz Beograda koji su zaista neki divni ljudi. Prihvatio sam da nastupim na jednom ovako ekskluzivnom mestu zbog toga što mi prija jedna malo opuštenija zabava. Svirao sam godinama na otvorenom i na velikim gradskim trgovima. Znali su me bukirati za neke gradove i po godinu dana unapred. Srećan sam što imam toliko verne publike u celom regionu koja voli moje pesme - rekao je na kraju razgovora Toni Cetinski.

blic.rs


Toni Cetinski: Toše mi i dalje puno nedostaje! Lhp-43814-
Na vrh Go down
https://todortoseproeski.serbianforum.info
alen_tose
Admin
Admin
alen_tose


Posts : 194
Join date : 2010-09-29
Age : 32
Location : Bosna i Hercegovina,Zivinice

Toni Cetinski: Toše mi i dalje puno nedostaje! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Toni Cetinski: Toše mi i dalje puno nedostaje!   Toni Cetinski: Toše mi i dalje puno nedostaje! Empty2011-01-11, 09:13

svima nam puno nedostaje :(
Na vrh Go down
https://todortoseproeski.serbianforum.info
 
Toni Cetinski: Toše mi i dalje puno nedostaje!
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Naš je Toše sad na boljemu mjesto ali nedostaje nam
» Fondacija "Toše Proeski" nastavlja misiju i dalje..
» Toše Proeski & Tony Cetinski-Lagala nas mala

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Todor Tose Proeski Forum :: Tošin magični život :: Nove vijesti vezane uz Tošu-
Idi na: