MILION SRCA JEDNA MOLITVA
 
HomeKako koristiti ovaj Forum?TražiRegistracijaLogin
Prijatelj Foruma
Ko je prisutan na forumu
Ukupno korisnika online 1: 0 registrovanih, 0 skriven, 1 gost

niko

Najviše korisnika koji su istovremeno bili na forumu do sada bilo je 201 dana: 2012-01-25, 01:22
Traži
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Kontakt za clanove
toseproeski@ angelic.com

Share | 
 

 Фановите на Тоше направија караоке во негова чест

Go down 
AutorPoruka
Guilty
Simply the best
Simply the best


Posts : 629
Join date : 2010-09-24
Age : 36
Location : Macedonia

KomentarNaslov komentara: Фановите на Тоше направија караоке во негова чест    2010-12-28, 07:46

Во чест на својот незаборавен и многу сакан идол Тоше Проески, негови фанови во саботата вечерта организираа караоке во скопското кафуле Кафе-кафе.

Беше прекрасно, многу распеани и хумани лица. Многу музика, сеќавање на најголемите хитови на нашата легенда Тоше и можност секој да си ја испее својата омилена песна! Дониравме за Јоце кој боледува од церебрална парализа. Вечерта ни се придружи и невладината организација Гратис гушкање - Free hugs - велат фановите.

Тоше на 25 декември традиционално правеше големи Хуманитарни концерти - еднаш во Скопскиот саем, а сите други во Универзална сала.

Редакцијата на Македонска Mузичка Mрежа преку неколку фотографии Ви ја доловува атмосферата од оваа забава, во чест на единствениот и неповторлив наш Тоше.
izvor: mmm.com.mk
Na vrh Go down
 
Фановите на Тоше направија караоке во негова чест
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Todor Tose Proeski Forum :: Tošin magični život :: Nove vijesti vezane uz Tošu-
Idi na: